Hizmetlerimiz

ABS Beyni


 

4 tekerlek ABS kilitlenmesini önleyerek sürücülere acil frenleme durumlarında kararlılık ve yön kontrolü sağlamaktadır. Zamanla bu elektronik kontrol ünitelerinde kronikleşen arızalar ortaya çıkmaktadır. Bu arızaların servisimizde ABS üniteleri test işleminden geçirildikten sonra onarımı ve tamiri yapılmaktadır. Bu arızalar genellikle VW Passat , Opel , Fıat Maria marka araçlarda daha sık görülmektedir.

ABS Nedir?

ABS  Fren Sistemi    İngilizce açılımı ( Anti-Lock Braking System)   Türkçe  açılımı ise Kilitlenmeyen fren sistemi anlamına gelir.  Örnek verecek olursak  ABS fren sitemi olmayan bir otomobilde fren yapıldığı zaman tekerlekler   kilitlenerek aracın yön degiştirme olasılığı yoktur ve direksiyon hakimiyeti tamamen kaybolur.

ABS Fren sistemi olan bir otomobil ise ABS control Ünitesi  yardımı ile tekerlekleri saniyede yaklaşık  18 kez kilitleyerek manevra ve yön değiştirme ve daha kısa mesafede durma olanağı sağlar.. Kaygan bir zeminde seyahat eden otomolilde  tekerlek abs sensorleri yardımı ile control ünitesi kayan yöndeki tekerleklere daha az basınç uygulayarak aracın kaymasınını ve kaza yapma riskini minimum seviye ye indirir. Ve böylece aracın menevra kabiliyeti artar   ve daha  dinamik bir sürüş sağlar..

Oto Anka

İletişim Formu

Adınız Soyadınız
E-Posta Adresiniz
Mesajınız